KETEN HALİÇ

HALİÇPORT VE YATIRIM DEĞERİ


Keten Haliç’in karşı kıyısında, 250 dönüm üzerine, Fatih Sultan Mehmet döneminden kalan tarihi yapılar ve tersaneler korunarak Haliçport kuruluyor. Projede 2 adet 70 yat kapasiteli yat limanı, 400’er odalı 2 adet 5 yıldızlı lüks Hilton oteli, 1.000 kişilik cami, müzeler, alışveriş merkezi, kongre merkezi, restoranlar sinemalar, park alanları bulunuyor. Proje 4 yıl içinde tamamlanarak 2017’de faaliyete geçiyor. Bu tarihi bölge, Galataport ve Haliçport ile birlikte İstanbul’un en değerli yatırım alanlarından biri haline geliyor. Bölgeye gelen dünya markaları, Haliç’i İstanbul’un yatırım için en uygun bölgelerinden biri olarak değerlendiriyor.

Eyüp’ün bu büyüme sürecinde her gün daha da değerlenecek olan Keten Haliç, bugün yapacağınız küçük bir yatırımı, geleceğinizi garanti altına alan büyük bir yatırıma dönüştürecek.İstanbul’un en önemli eğitim kurumu Haliç Üniversitesi’nin yanıbaşında olması, iş ve sosyal yaşamın merkezi Galata ve Beyoğlu’na olan yakınlığı ile Keten Haliç, İstanbul’un katma değeri en yüksek bölgelerinden biri. Bölgenin yapılaşmaya bağlı olarak sürekli gelişen ulaşım altyapısı, 2012 yılında faaliyete geçen Kağıthane Bomonti Dolmabahçe tüneli ile bölgenin değerini artırdı.
2015 yılında faaliyeti planlanan 3. köprü ve bağlantı yolları ile 2017 yılında kanalın bitiminde yapılacağı açıklanan marina da yakında Keten Haliç’in değerine değer katacak. Eyüp’ün bu büyüme sürecinde her gün daha da değerlenecek olan Keten Haliç, bugün yapacağınız küçük bir yatırımı, geleceğinizi garanti altına alan büyük bir yatırıma dönüştürecek.